עצות שימושיות Officer

הסבר על ניירות פוטו
ניירות למדפסת הזרקת דיו הנייר שבו אנו משתמשים קובע במידה רבה את איכות התמונה שאותה אנו מדפיסים. באים לא נשתמש בנייר מתאים איכות המדפסת לא תבוא לידי ביטוי בתוצאות ההדפסה. מדפסת הזרקת דיו משוכללת ומדפסת הזרקת דיו באיכות סטנדרטית תיתנה תוצאות זהות באים לא תדפסנה על נייר המיועד להדפסה במדפסת הזרקת דיו. נייר המיועד למדפסת הזרקת דיו הוא נייר העובר טיפול מיוחד המכשירו לשימוש במדפסות הזרקת דיו. איכות נייר הפוטו והמט איננה אחידה ותלויה ביצרן ובשימוש שאותו יצרן מייעד לנייר. שלושה גורמים קובעים את איכות ההדפסה על נייר: 1. ברק 2. ספיגה 3. היצרן 1. ברק הנייר נקבע בעיקר עפ``י מידת הליטוש של פני הנייר, ככל שהנייר חלק ומלוטש יותר איכות ההדפסה על הנייר תהיה טובה יותר. בנייר מחוספס החזרת האור תהיה לכיוונים שונים, בנייר חלק החזרת האור תהיה לכיוון אחד, הפיזור יהיה קטן יותר וההדפסה על המשטח תיתן תוצאה טובה בהרבה. ניתן לראות זאת בבירור כאשר משווים תוצאות של הדפסת צבע בעיתון שהוא מודפס בנייר מחוספס וגס לבין תוצאות של הדפסת צבע המתקבלות במגזין המודפס על נייר חלק באותו עתון. 2. ספיגת הנייר את צבע הדיו היא המפתח השני לאיכות ההדפסה כאשר הדיו מוזרק על נייר ההדפסה עליו להשאר באותו גודל שבו נגע בנייר בצורת נק` סימטרית. אסור שהדיו יספג לעומק הנייר. כאשר הדיו נספג לתוך הנייר נק` הדיו מתפשטת ומקבלת צורה לא אחידה שאיננה עגולה, הגבולות אינם אחידים ומרחק קצה האזור המודפס איננו אחיד וזהה למרחק ממרכז נק` הדיו. השינוי בולט בעיקר בקצוות של טקסט או אובייקטים בתוך הצילום. כפי שנאמר תופעה זאת נגרמת ע``י ספיגת הדיו בניר. כדי להתגבר על תופעה זאת של התפשטות הדיו כתוצאה מספיגה, ניר פוטו באיכות גבוהה מצופה בציפוי של פילם דק אשר מונע מהדיו לחדור לתוך הנייר. נייר מצופה נותן תוצאות הדפסה שאיכותם עולה בהרבה על כל הדפסה בניר לא מצופה. המפתח לאיכות ההדפסה במדפסות הזרקת דיו החדשות הוא איכות הנייר. כאשר מדפיסים על נייר, שכושר הספיגה שלו גבוה המרחק בין קווי הנק` חייב להיות כזה שגם אם הצבע יספג, עדיין לא יתאחדו נק` הדיו. על נייר פוטו לא סופג ניתן להכפיל את מס שורות הצבע ובכך להגביר את חדות התמונה. 3. ייצור נייר פוטו וסאטין המיועד למדפסות הזרקת דיו דורש ידע רב ונסיון הן בייצור נייר הבסיס והן בציפוי הנייר.כיוון שהתפתחות הענף היא מהירה היצרנים חייבים להגיב במהירות להשתנות המתמדת בענף. רק מפעלים בודדים מסוגלים להציע כיום פתרונות לכל סוגי המדפסות ולכן יש חשיבות רבה לבחינת והתאמת הנייר למדפסת לפני קניית הנייר. ניירות פוטו של HP, EPSON INKARNATION אמורים לתת תשובה הולמת למרבית הצרכים. היחס בין מחיר, איכות וצרכי המשתמש יקבעו את סוג הנייר.
מאילו סיבות עלולה להשתנות תפוקת ראש דיו?
תפוקת ראש הדיו עשויה להשתנות עקב מספר סיבות דגם המכשיר, סוג הנייר שעלו מדפסים , מצב ההדפסה (רגיל מיוחד),סוג הקובץ המודפס, הרכבם של הצבעים בתמונה או הקובץ המודפסים והיישום ממנו מופקת ההדפסה.
איך להדפיס על כרטיסי ביקור
ניתן להפיק כרטיסי ביקור בקלות רבה דרך מעבד תמלילים WORD להלן ההוראות: פתח מסמך ריק. בתפריט כלים בחר/י מעטפות ותויות. בחלון שיפתח בחר/י אפשרויות, יפתח חלון הנקרא אפשרויות תוויות. בחר בתווית חדשה. שם הכרטיס יקרא כרטיסי ביקור. להלן הפרטים שיש לעדכן. שוליים עליונים 2.4 ס``מ גובה תווית 5 ס``מ שוליים צדדיים 1.5 ס``מ רוחב תווית 9 ס``מ גובה כולל 5 מספר תווית לרוחב 2 רוחב כולל 9 ס``מ מספר תווית לאורך 5 בחר גודל עמוד (21/29.7) A4 לחץ אישור (פעמיים) יפתח חלון חדש ובו מקום להכנסת מלל, הכנס את המלל הרצוי ולחץ מסמך חדש
איך להדפיס על חולצה
הוראות שימוש בנייר חולצות 1. גהץ את פני החולצה המיועדים להדבקה. 2. הדפס את הנייר, צד ההדפסה הוא ללא הפס הכחול/או המט . השתמש בהגדרות מדפסת T- SHIRT TRANSFER במקרה של הדפסת טקסט השתמש בהגדרת הדפסת מראה. 3. חתוך את הדמות המודפסת כמה שיותר קרוב לקצה ההדפסה. 4. הנח את הדמות על החולצה כאשר הדף עם הפס הכחול כלפי מעלה. 5. גהץ את החולצה במשך 20 שניות בחום גבוה. 6. לאחר קירור של דקה קלף את החלק העליון בעדינות. 7. ע``מ שהתמונה תחזיק מעמד למשך תקופה ארוכה יותר, לאחר הגיהוץ קח/י נייר אפיה וגהץ פעם נוספת . 8. את החולצה מומלץ לכבס הפוך רק 24 שעות לאחר הגיהוץ.
כיצד אפשר לשפר איכות הדפסה
כאשר אתם לוחצים נפתח חלון לבחירת סוג והגדרות המדפסת . מחלון זה בחרו את אופציית המאפינים (properties) אופציה זו מאפשרת לשנות את הגדרת סוג הנייר מנייר רגיל . להלן השינוים המתבקשים למדפסות השונות: hp Deskjet720c/890c *premium photo paper איכות הדפסה: high hp Deskjet870 cxi/694c *glosy paper איכות הדפסה: best hp photo smart high gloss photo paper Epson stylus color 400/600 *photo quality paper Mode: automatic 700/1520 Epson color Photo quality glossy paper Qulity : high Canon Bjc 250 glossy paper canon Bjc 620 High gloss paper Photo quality 720*720 dpi automatic color matching,finescrean